kõrgtööd.ee

Akende pesemine kõrghoonetel: riskantne töö, mis pakub uskumatuid vaateid

Akende pesu

Kõrghooned ehk pilvelõhkujad on kaasaegse inseneeria ja disaini imed, mis pakuvad ainulaadseid väljakutseid ka akende puhastamisel. Erinevalt traditsioonilistest hoonetest on kõrghooned uskumatult kõrged ning nende akende ohutuks ja tõhusaks puhastamiseks on vaja spetsiaalseid seadmeid ning tehnikaid. Selles postituses vaatleme lähemalt pilvelõhkujate akende puhastamise protsessi ning töö tegemiseks vajalikke oskusi ja seadmeid.

Ohud, mis kaasnevad akende pesemisega kõrghoonetel

Kõrgtööde varustus

Akende pesemine kõrghoonetel on üks ohtlikumaid töid maailmas. Kui kõrgus sageli ületab 100 meetrit, võib pilvelõhkujalt kukkumine lõppeda surmaga. Nende riskide maandamiseks peavad alpinistid olema erialaselt koolitatud kukkumiskaitse ja hädaolukorra protseduuride osas. Samuti peavad nad kandma spetsiaalset varustust, nagu rakmed, turvaköied ja ankrud, et säilitada töötamise ajal täielik ohutus.

Lisaks kukkumisohule peavad aknapesijad arvestama ka loodusjõududega. Tugev tuul, välk ja äärmuslikud temperatuurid võivad muuta pilvelõhkuja akende puhastamise reetlikuks ettevõtmiseks.

Pilvelõhkuja akende puhastamiseks vajalik varustus

Kõrghoonete akende tõhusaks puhastamiseks vajavad alpinistid spetsiaalset varustust. See hõlmab spetsiaalset ronimisvarustust alates rakmetest, köitest ja karabiinidest kuni kaitsevaruse ja nurgakaitseteni välja. See kõik võimaldab neil jõuda hoone igasse nurka, et tagada ka kõige raskemini ligipääsetava aknaklaasi puhtus. Teatud hoonetel on paigaldatud ka spetsiaalne rippkorv, mis võimaldab liikuda hoone välisküljel igas suunas. 

Aknapesijatel on lisaks ronimisvarustusele vaja ka kaabitsaid, ämbreid ja puhastuslahust akendelt mustuse ja muu sodi eemaldamiseks. Hoone välispinna puhastamiseks kasutavad nad ka spetsiaalseid harju ja aknapesulappe.


Kõrghoone akende puhastamise protsess

Akende pesemine kõrghoonetel algab tavaliselt ankrupunktide seadistamisega. See hõlmab köite ankurdamist katusele nii, et oleks tagatud täielik turvalisus. Järgmisena toimub aknapesu tavalist viisi – kaabitsa, aknapesumopi ja pesuvahendi abil.  

Tagamaks, et kõik hoone välispinna osad on puhastatud, viivad aknapesijad oma köied hoone erinevatesse osadesse, tänu millele saavad nad osavalt liikuda vajaminevasse kohta. 

 

Kõrghoonetel akende puhastamise eelised

Kuigi akende puhastamine kõrghoonetel on suure riskiga töö, pakub see ka uskumatuid hüvesid. Pilvelõhkuja tipust avanevad vaated on võrratud ja aknapesijad saavad neid omal nahal kogeda. Samuti saavad nad töötada väljas ja olla osa meeskonnast, mis aitab kaasa Eesti kõige kõrgemate hoonete hooldamisele ja korrashoiule.

Kokkuvõtteks võib öelda, et  akende puhastamine kõrghoonetel on väljakutseid pakkuv, kuid imeline töö, mis nõuab erioskusi ja -varustust. Aknapesijatest alpinistid mängivad nende moodsate hoonete välimuse ja funktsionaalsuse säilitamisel üliolulist rolli.Vaade tööpostilt