kõrgtööd.ee

Lumekoristus katuselt - põhjalik juhend majaomanikele

Talvehooaeg toob endaga kaasa palju rõõmu ja pidustusi, kuid sellega kaasnevad ka omad väljakutsed. Üks suuremaid väljakutseid majaomanikele talvel on lume kogunemine katusele. Lumekiht võib koguneda väga suureks, muutes selle katusele äärmiselt raskeks ja ohtlikuks. Rasketel juhtudel võib lume kogunemine põhjustada katuse kokkuvarisemise. Seetõttu on selliste katastroofide vältimiseks oluline katuselt lumi regulaarselt eemaldada. Selles blogipostituses käsitleme katuselt lumekoristuse olulisust ja selle protsessi etappe. 

kuidas eemaldada katuselt lumi

Miks on lumekoristus katuselt oluline?

Katuse kokkuvarisemise vältimine: Nagu varem mainitud, võib tugev lume kogunemine põhjustada katuse kokkuvarisemise. See võib põhjustada tõsiseid vigastusi ja vara kahjustada. Lume puhastamine katuselt võib selliseid stsenaariume ära hoida.

 

Aitab säilitada hoone isolatsiooni: katusele kogunev lumi võib vähendada maja soojuspidavust. See võib kaasa tuua talvel küttekulude suurenemise ja muuta maja vähem energiatõhusaks.

 

Ennetab vihmaveerennide kahjustamist: katusele kogunev lumi võib rennid ummistada, põhjustades veekahjustusi ja lekkeid. Suuremate lume kogustega võib alla varisev lumi võtta kaasa ka vihmaveerenni. Lume puhastamine katuselt ennetab kahjustusi ja aitab hoida vihmaveerennid töökorras.

 

Ohutus: Suuremate lumesadudega tekib katusele paks lumekiht (alates 15cm-ne lumekiht võib põhjustada kahjusid), mis muutub oma ettearvamatuse tõttu ohtlikuks. Kunagi ei või teada, millal võib lumi alla variseda ja inimesi vigastada. Korrapäraselt katuselt lund koristades saad tagada oma pere turvalisuse ja ennetada õnnetusi.

 

Katuselt lume puhastamise etapid

Soetage vajalik varustus: katuselt lume puhastamiseks vajate katuselumelabidat, redelit ja harilikku lumelabidat. Veenduge, et redel on katuseni jõudmiseks piisavalt kõrge ja vastupidav.

 

Kontrollige katust: Enne katuselt lume puhastamist kontrollige katust, et veenduda, kas sellel on ohutu ronida. Otsige kahjustuste märke, nagu praod või puuduvad katusesindlid, ja parandage need enne puhastusprotsessi jätkamist.

 

Alustage lume koristamist servadest: alustage lume koristamisega räästa äärest. See hoiab ära lume libisemise ja vihmaveerennide kahjustamise.

 

Kasutage katuselumelambidat: kasutage katuselumelabidat, et eemaldada lumi katuse keskelt. Olge ettevaatlik, et vältida liiga suurt survet, kuna see võib kahjustada katusekonstruktsiooni.

 

Kasutage lumelabidat: kui lund on palju, kasutage lume katuselt eemaldamiseks lumelabidat. Lund lükka kindlasti väikeste portsjonitena, et vältida katuse ülekoormamist.

 

Puhastage vihmaveerennid: Kui olete katuselt lume eemaldanud, puhastage vihmaveerennid, et vältida ummistumist ja veekahjustusi.

 

Kokkuvõtteks võib öelda, et katuselt lumekoristus on majaomanike jaoks talvel ülioluline ülesanne. Järgides selles blogipostituses kirjeldatud samme, saate tagada oma katuse ohutuse ja pikaealisuse ning vältida õnnetusi ja vara kahjustamist.